بستن
تاریخچه جستجو

   درباره ما

   پلتفرم نمایشی تلویکا کار خود را از چهارم آوریل ۲۰۲۰ آغاز و این فرصت را برای فارسی‌زبانان خارج از ایران در سرتاسر دنیا فراهم کرده است که به آرشیوی کامل و به‌روز از فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی دسترسی داشته باشند. در آرشیو این سرویس VOD، بیش از ۲۰۰۰ فیلم، سریال و تئاتر برای تماشا موجود است؛ همراه با زیرنویس‌های انگلیسی، عربی و کردی.

   جمعیت گسترده فارسی‌زبانان خارج از ایران به‌عنوان یک جامعه مخاطب مهم برای تولیدات ایرانی معمولا ناچار به استفاده از نسخه‌های قاچاق، غیررسمی و باکیفیت پایین بوده‌اند. تلویکا با ایجاد امکان پرداخت امن و قانونی برای تماشای محصولات سرگرمی و نمایشی ایرانی (با استفاده از Paypal و Stripe) فرصتی برای به رسمیت شناختن سلیقه، علاقه و واکنش‌های فارسی‌زبانان خارج کشور ایجاد کرده است؛ آن هم در شرایطی که بسیاری آثار برتر سینما و تلویزیون ایران، خارج از کشور اصلا دیده و شناخته نشده‌اند.

   علاوه بر این، تلویکا تا حدود زیادی می‌تواند پاسخگوی نیاز مهاجران فارسی‌زبان در بحث آموزش و آشنایی فرزندان با فرهنگ و زبان فارسی باشد. به جز سریال‌ها و انیمیشن‌های متعددی که روی این پلتفرم برای تماشا موجود است، سرویس جدید «تلویکا مدرسه» نیز آموزش دروس فارسی از پایه اول تا نهم را همگام با مدارس داخل ایران ارائه می‌دهد.

   هم‌اکنون استفاده از محصولات تلویکا، از طریق وب‌سایت رسمی، اپلیکیشن موبایل و Android TV امکان‌پذیر است.