بستن
تاریخچه جستجو
    فیلم هفته ای یک بار آدم باش

   فیلم هفته ای یک بار آدم باش

   Hafte-ei Yek Bar Adam Bash

   3.3 /10
   مناسب برای بالای 18 سال
   کارگردان: شهرام شاه حسینی
   یک ساعت و 24 دقیقه - محصول ایران - 1399 - زیرنویس دارد - کیفیت HD

   بازیگران هفته ای یک بار آدم باش

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   سایر عوامل فیلم هفته ای یک بار آدم باش

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   نقل قول‌ها درباره‌ی فیلم هفته ای یک بار آدم باش

   فیلم سینمایی «هفته ای یک بار آدم باش» به کارگردانی شهرام شاه حسینی و به تهیه کنندگی مستانه مهاجر و سرمایه گذاری محمدصادق رنجکشان است. پویا مهدوی زاده، نویسنده فیلمنامه این اثر را با مشاوره پیمان قاسم خانی نوشته است. مضمون و شخصیت های آن، بی شباهت به آثار این نویسنده کمدی نیستند و همان رفتار ها و عادت های آشنا کاراکتر های قاسم خانی را دارند.
   داستان این فیلم درباره تناقض هایی است که میان افراد یک خانواده و برادران و خواهران وجود دارد. «هفته ای یک بار آدم باش» روایتگر زندگی دو برادر با سبک متفاوت است که به واسطه بیماری پدر، آینده آن ها دچار تغییر و تحول می شود. در واقع هر یک از این برادران با گرفتاری در موقعیتی عجیب و غریب می فهمند که شکل زندگی آن ها چه مشکلات و نواقصی دارد و می توانند در آن تجدید نظر کنند.
   «هفته ای یک بار آدم باش» را می توان بازگشت این کارگردان به سینمای کمدی و طنز دانست. فیلمی که با حضور بازیگرانی چون پژمان جمشیدی، پژمان بازغی، رعنا آزادی ور، شیرین یزدان بخش و… جلوی دوربین رفته است. با این حال این طور به نظر می رسد که شاه حسینی ساخت فیلم های کمدی راهی را برای گذران زندگی یا فعالیت در سینما می داند چراکه همزمان با اکران این فیلم، مجموعه «می خواهم زنده بمانم» به کارگردانی او در شبکه نمایش خانگی توزیع شد که مورد توجه هم قرار گرفت و طرفداران زیادی داشت.
   شاه حسینی با وجود اکران «هفته ای یک بار آدم باش» و کسب رتبه اول فروش فیلم، به این ساخته خود بی توجه است و حاضر به گفت وگو درباره فیلم اش نیست.

   علیرضا مجیدی

   مضمون و شخصیت های آن، بی شباهت به آثار این نویسنده کمدی نیستند و همان رفتار ها و عادت های آشنا کاراکتر های قاسم خانی را دارند. داستان این فیلم درباره تناقض هایی است که میان افراد یک خانواده و برادران و خواهران وجود دارد. هفته ای یک بار آدم باش» روایتگر زندگی دو برادر با سبک متفاوت است که به واسطه بیماری پدر، آینده آن ها دچار تغییر و تحول می شود. در واقع هر یک از این برادران با گرفتاری در موقعیتی عجیب و غریب می فهمند که شکل زندگی آن ها چه مشکلات و نواقصی دارد و می توانند در آن تجدید نظر کنند.

   علیرضا مجیدی

   نظرات فیلم هفته ای یک بار آدم باش