بستن
تاریخچه جستجو
    فیلم آوانتاژ

   فیلم آوانتاژ

   97 % (95)
   مناسب برای بالای 18 سال
   کارگردان: محمد کارت
   یک ساعت و 8 دقیقه - محصول ایران - 1395 - کیفیت HD
   دانلود

   سایر عوامل فیلم آوانتاژ

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   نقل قول‌ها درباره‌ی فیلم آوانتاژ

   مستند «آوانتاژ» گرچه سوژه ای تلخ دارد اما لحن و حسی شیرین و امیدبخش در مخاطب خود ایجاد می کند. مخاطبی که شاهد تلاش و مبارزه کسانی است که برای نجات خود از دام اعتیاد می جنگند و به هدف می رسند. البته صحنه های تاسف بار و دلخراش از موقعیت تراژیک معتادان در فیلم کم نیست اما همه این صحنه ها و موقعیت های تلخ کمک می کند تا شیرینی رهایی و نجات را بیشتر بتوان چشید. شاید مهم ترین ویژگی این زاویه دید و لحن مستند را باید در نگاه انسانی و مهرورزانه به معتادان دید که با چشم تحقیر و سرزنش به آن ها نگاه نمی کند. اساسا انتخاب کمپ برای طرح سوژه برخاسته از همین نگاه است. نگاهی که قرار است به جای کارت زرد و قرمز به خطاهای معتادان به آن ها آوانتاژ بدهد تا از این طریق به آن ها کمک کند تا بهتر و راحت تر بتواند به درمان خود بپردازند.
   برگزاری مسابقه فوتبال هم گرچه بخشی از تمهیدات تربیتی و درمانی برای مبارزه با اعتیاد است اما در نسبت با این مفهوم یعنی خطا پوشی و آوانتاژ معنای ضمنی و نمادین پیدا می کند تا مفهوم «آوانتاژ» برجسته تر شده و کارکردهایش را نشان دهد. مستندی که می گوید گاهی آوانتاژ دادن به یک معتاد، کمک می کند تا با یافتن و حفظ عزت نفس و امیدش و با بخشش خطاهای خود از خطاکار بودن عبور کند و راهیی به رهایی بیابد.

   رضا صائمی

   آوانتاژ فیلم مستند روایتگر شرایط گذشته و حال تعدادی کارتن خواب تغییر وضعیت داده است که یک تیم فوتبال تشکیل داده اند و برای اثبات تیم خود باید در مسابقه با تیم پیشکسوتان استقلال تهران برنده بازی شوند. آسمونی در این بخش به بهانه اکران عمومی آن، مطالبی در مورد مستند آوانتاژ برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

   آسمونی

   نظرات فیلم آوانتاژ

   • u
    ۱۷ اسفند ۱۴۰۰
    _spoil :no__

    چقدر واقعی و بهشت گونه واقعا

   • u
    soheil dabooyeh ۱۳ اسفند ۱۴۰۰
    _spoil :no__

    عالی و بسیار خوب ساخته شده

  • ;