بستن
تاریخچه جستجو
    فیلم گلوگاه

   فیلم گلوگاه

   Gloogah

   6.7 /10
   مناسب برای بالای 15 سال
   کارگردان: محمدابراهیم معیری
   یک ساعت و 32 دقیقه - محصول ایران - 1392
   دانلود

   بازیگران گلوگاه

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   سایر عوامل فیلم گلوگاه

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   نقل قول‌ها درباره‌ی فیلم گلوگاه

   درهیچ کجای دنیا به اندازه ما موضوعات بکر و شگفت آور را هدر نمی دهند. در مورد "گلوگاه" همین که فردی مثل جهانگیر کوثری پشت فیلم قرار می گیردپس معلوم است که با موضوع جذابی روبرو هستیم اما کارگردان این ایده جذاب را هدر داده است. ایده جذاب فیلم تبدیل به سناریو نشده است. وی افزود: فیلم در واقع فاقد فیلمنامه است و ما تا دقیقه 35 هنوز وارد فیلم نشده ایم و قصه آغاز نشده است. روابط، مناسبات و شخصیتها نیز به هیچ عنوان معرفی نمی شوند. فیلم می توانست تبدیل به مستند خوبی شود که دنیا را تکان دهد اما این اتفاق نیزنیفتاده است.

   محمدتقی فهیم

   "گلوگاه" به شدت مستند گرا است. این فیلم یک مشق استادانه است در توجه به سینمای اشراق که شهید آوینی آن را مطرح می کند. کشف حقیقت در گرداب آتش هدف اصلی فیلم است. فیلم را باید در جهان متن خودش بررسی کرد.
   معتقدم تم فیلم درباره عشق است و چون عشق مرتفع است دکل برق برای تعریف آن انتخاب شده. زاویه نگاه فیلم زاویه زمینی نیست و فیلم هم یک مثلث عشقی را روایت می کند. در "گلوگاه" یک نشانه شناسی ساده و در عین حال پیچیده وجود دارد و پایان اثر هم با مشارکت کامل مخاطب شکل می گیرد. ما در فیلم سیالیتی می بینیم که عناصر داستان گویی به نفع این سیالیت عقب نشینی کرده اند.

   شهاب شهرزاد

   نظرات فیلم گلوگاه