بستن
تاریخچه جستجو
    فیلم صحنه زنی

   فیلم صحنه زنی

   Sahne Zani

   90 % (250)
   5.1 /10
   مناسب برای بالای 15 سال
   کارگردان: علیرضا صمدی
   یک ساعت و 36 دقیقه - محصول ایران - 1399 - کیفیت HD
   دانلود

   بازیگران صحنه زنی

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   سایر عوامل فیلم صحنه زنی

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   نقل قول‌ها درباره‌ی فیلم صحنه زنی

   برای کنش مند کردن بیننده مولف وظیفه دارد شخصیت هایی در فیلمنامه بسازد که میزان سمپاتی با قهرمان را برای او افزایش دهد. این موضوع را به خوبی علیرضا صمدی در طرح قصه فیلم ایراد کرده اما مسئله ای که من با فیلم پیدا می کنم این است که بیننده هوشمند خیلی زود می فهمد شخصیت مجید صالحی در فیلم یک ضد قهرمان است. ضد قهرمانی که از نظر اجتماعی منفور خواهد شد. چهره او برآیند فردیتی نیست که خود را پشت دیگری قایم می کند بلکه به خاطر ذاتی است که اجتماع او را مجبور به بروز آن کرده. مثلا چند باری متلک گویان به سمت کرامتی می رود اما این اسد است که به او گوشزد می کند پا را از گلیم خود فراتر نگذارد. جدال میان خیر و شر افسانه نیست. آینه ای است از جامعه که در این فیلم می توان دید. اما از نظر سینمایی در سکانس تعقیب و گریز دوربین خیلی شلخته است. اصلا در جایی سوژه ها از قاب جلوتر هستند. با این که بازی با رنگ و نور را در مسافر خانه محل اقامت اسد دوست داشتم اما به هیچ عنوان جذابیت بصری نوآورانه ای فیلم ایجاد نمی کند. «صحنه زنی» فیلمی است که سینمای ایران از نظر اجتماعی به انواع آن نیاز ویژه دارد. قصه ای که در حال هشدار دادن کسب و کارهایی ابتر از تن فروشی مردان و زنان و نزول اخلاقیات در جامعه است.

   علی رفیعی وردنجانی

   فیلمساز در معرفی سوژه و نمایش قدم به قدم روند ایجاد صحنه های جعلی تصادف به نسبت خوب عمل کرده و مخاطب را در جریان کامل جزییات اتفاق تکان دهنده ای که ریشه در واقعیت دارد، قرار میدهد. سعی شده در میان جمع سه نفره ی باند خلافکار با شوخی ها و لودگی های مستر (پیام احمدینیا)، در ظاهر منعطف بودن و واسطه گری های سبزواری(مجید صالحی) و سرسختی و سنگی بودن ظاهر و رفتار اسد تعادلی برقرار شود اما نتیجه ی نهایی منسجم از کار درنیامده و رو شدن دست یکی از این سه نفر در پایان فیلم آنقدر که باید تاثیرگذار یا حتی غافلگیرکننده نیست. فیلم به سبک برخی فیلمهای چند سال اخیر، به یک پایان محدود نمیشود و در چند دقیقه ی پایانی میتوان چند سکانس را به عنوان سکانس پایانی در نظر گرفت.
   صحنه زنی فیلم تلخیست که تلاش میکند از سرنوشت آدمهایی بگوید که نتیجه ی شرایط نامساعدی هستند که در آن رشد یافته و زندگی کرده اند و البته در نقطه ی مقابل همین نگاه، اصرار بر به دنیا آمدن نوزادی دارد که به دلیل فقر و شرایط نامناسب زندگی مادرش ممکن است در نهایت آینده ای بهتر از شرایط فعلی آدمهای فیلم در انتظارش نباشد

   فرناز خزاعی

   نظرات فیلم صحنه زنی

   • u
    ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
    _spoil :no__

    خیلی خوشم اومد

   • u
    ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
    _spoil :no__

    فیلم قوی ولی بسیار دلخراش