بستن
تاریخچه جستجو
    فیلم حلزون

   فیلم حلزون

   Halazoon

   76 % (42)
   مناسب برای بالای 12 سال
   کارگردان: سینا محمدیان
   14 دقیقه - محصول ایران - 1398 - کیفیت HD
   دانلود

   بازیگران حلزون

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   سایر عوامل فیلم حلزون

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   نقل قول‌ها درباره‌ی فیلم حلزون

   بهرنگ دزفولی بعد از تجربه ای طولانی در زمینه عکاسی و ساخت چند فیلم کوتاه، اولین اثر سینمایی خود را جلوی دوربین برده و نام نامانوس بی صدا حلزون را بر آن نهاده است؛ نامی که تا چند دقیقه ابتدایی فیلم هم دلیل آن روشن نیست و کمی بعد همه چیز برای مخاطب عیان می شود. اساسا تمام روند فیلم دزفولی از همین اصل پیروی می کند و فیلم ذره ذره برای مخاطب نقاط تاریک را روشن می سازد و آنها را وارد دنیای ناشنوایان می کند.
   الهام زنی کم شنوا است که با همسر کم شنوای خود، سعید مشکل بزرگی دارد و این مشکل منجر به جدایی آنها شده است. الهام می خواهد پسر کم شنوایش عمل کاشت حلزون را انجام بدهد تا بتواند به مدرسه بچه های شنوا برود و از نعمت شنیدن برخوردار شود و سعید با این عمل سر ناسازگاری دارد و دلش نمی خواهد که یگانه فرزند آنها یعنی مهرشاد زیر تیغ این جراحی برود.
   الهام گرافیک خوانده و در یک آتلیه عکاسی برای شخصی به نام امیر کار می کند. امیر عکاسی با سابقه و کاردرست و دل پاک است که جریان زندگی الهام را می داند و تا جایی که می تواند به او کمک می کند. الهام برای هزینه عمل کاشت حلزون به مبلغ هنگفتی پول نیاز دارد و این مبلغ را نمی تواند جور کند. ساعد، برادر سعید هم در این میان قصد رفتن به خارج را دارد و با اینکه طرف الهام است و می خواهد برادرزاده اش شنوا شود ولی آهی در بساط ندارد که بتواند از منظر مالی کمک حال زندگی الهام و مهرشاد باشد...

   هانیه توسلی در همان دقایق ابتدایی فیلم غوغا به پا می کند و طوری در نقش یک زن کم شنوا فرو می رود که بهت و حیرت را برای تماشاگران به ارمغان می آورد. کاملا مشخص است که توسلی روی این نقش کار کرده و مدتهای مدیدی با افراد کم شنوا و ناشنوا نشست و برخاست داشته تا بتواند حس و حال این قشر را در بازی خود درست در بیاورد. میمیک چهره غلوآمیز به ویژه در زمانی که احساساتش را می خواهد بروز بدهد، تن بالا و پایین صدا و لحن صحبت و زبان بدن توسلی در خدمت نقش آفرینی اوست و بی شک او تک ستاره فیلم در میان گروه بازیگری به حساب می آید. محسن کیایی که در نقش همسر کم شنوای او فرو رفته، کاملا برعکس توسلی عمل می کند و با اینکه کارگردان سعی کرده با بیشتر کردن دز کم شنوایی کاراکتر سعید، بازی کیایی را آسان تر کند ولی بازهم این بازیگر درگیر یک اغراق بیش از حد در نقش آفرینی خود شده که بیشتر از آنکه جذاب به نظر بیاید، روی اعصاب مخاطب می رود. کیایی عصبانی بودن را یاد گرفته و بازی او با یک سری حرکات و اداهای ثابت در طول فیلم همراه است. متاسفانه کاراکتر سعید هم در فیلمنامه مغفول باقی مانده و ما نمی توانیم با او زیاد همدردی کنیم.

   آرش پارساپور

   نظرات فیلم حلزون

   • u
    Mahrokh ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
    _spoil :no__

    خیلی خوشم اومد.

  • ;