بستن
تاریخچه جستجو
    فیلم مبارک

   فیلم مبارک

   Mobarak

   78 % (24)
   6.1 /10
   مناسب برای بالای 6 سال
   کارگردان: محمدرضا نجفی امامی
   یک ساعت و 19 دقیقه - محصول ایران - 1396 - کیفیت HD
   دانلود

   بازیگران مبارک

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   سایر عوامل فیلم مبارک

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   نقل قول‌ها درباره‌ی فیلم مبارک

   از داستان و ویژگی های فرمی و مضمونی آن که بگذریم به نظر نگارنده مهمترین ویژگی انیمیشن مبارک ، قوت و اجرای بسیار بسیار قوی کار در زمینه انیمیشن و ترکیب آن با صحنه های رئال است که در برخورد اول به واقع مخاطب را متعجب میکند و چیزی کمتر از نمونه های خارجی این گونه از خود نشان نمیدهد و به طور مثال به صحنه های اکشن و حادثه ای بسیاری مثل پریدن بیرون از شیشه اسباب بازی فروشی و یا صحنه ی بیمارستان و یا حتی سکانس تعقیب گریز اکوان و سگ نگهبان و نیز صحنه در چاله انداختن گلپری توسط عروسک های اهریمنی اشاره کرد. ورود جوانان تازه وارد اما خلاق و توانمند به سینما که میتوانند چنین آثار قوی و زیبایی تولید کنند جای بسی خرسندی و خوشحالی دارد و نوید تغییر در فضای نه چندان مطلوب کشور را به علاقه مندان سینما که امروز به سمت فیلم های خارجی کشیده شده اند را میدهد.

   علی منصوری

   اوسای نقال _ با صدای محمدرضا علی مردانی ـ، سال هاست که تمام زندگی اش را صرف نقالی شاهنامه و هنر خیمه شب بازی کرده است. در نبود ِ نوه اش گل پری (الناز شاکردوست)، تنها همدم و مونس اش عروسک هایش هستند: رستم، مبارک، تهمینه، رخش، اکوان دیو و دیو سپید. اوسای نقال هر روز جلوی یک اسباب بازی فروشی، بساط خیمه شب بازی اش را به پا می کند؛ اما کودکان دیگر توجه خاصی به نقالی و خیمه شب بازی ندارند، شاید حتی نام اسطوره های ملی ِ شاهنامه را هم ندادند. ترجیح بچه ها خرید اسباب بازی های مدرن از فروشگاه بزرگ اسباب بازی فروشی ست.
   خیمه شب بازی ای که انیمیشن مبارک با آن شروع می شود، گیرایی ندارد. اگر مانند من، شما هم در کودکی زیاد به تماشای خیمه شب بازی و تئاترهای عروسکی نشسته باشید، می دانید که عروسک گردانی خیمه شب بازی کار بسیار سختی ست؛ به این معنا که، نمایش گردان، توسط نخ هایی که به دست، پا، سر و بدن عروسک ها متصل است، عروسک را چنان حرکت می دهد که گویی عروسک جان دارد و حرکت یویو مانند عروسک، مانند آن چه که در انیمیشن مبارک شاهدش هستیم، جایگاهی در خیمه شب بازی حرفه ای و اصیل ندارد.

   هنگامه ناهید

   نظرات فیلم مبارک

   • u
    Raja ۱۳ تیر ۱۳۹۸
    _spoil :no__

    عالی بود