بستن
تاریخچه جستجو
    فیلم مامان مهشید

   فیلم مامان مهشید

   Mamane Mahshid

   مناسب برای بالای 18 سال
   کارگردان: نوید اسماعیلی
   یک ساعت و 27 دقیقه - محصول ایران - 1398 - کیفیت HD
   دانلود

   بازیگران مامان مهشید

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   سایر عوامل فیلم مامان مهشید

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   نقل قول‌ها درباره‌ی فیلم مامان مهشید

   داستان این فیلم سینمایی نیز به بررسی حوادث و اتفاقاتی که از دوران اواخر کودکی واوایل نوجوانی "اشکان غفوری" یک پسر یازده ساله است که دارای پدری معتاد و بیکار و دارای مشکلات روحی و روانی ناشی از اعتیاد است. پدری که به علت آزار و اذیت های فراوانی که نسبت به همسر و فرزند خود دارد ودائما آنها را ضرب و شتم می نماید. شاهد این ادعا را نیز می توان از جایی که مادرش دستان او را با سیگار روشن می سوزاند و یا او و مادرش را به باد کتک می گیرد؛ می توان دید.سر وصدای همیشگی که سایرهمسایگان را نیز عاصی و ناراحت کرده است.
   تا جایی که با شکایت همسایگان ، پلیس پدر اشکان با بازی "افشین سنگ چاپ"را دستگیر می کند.اما "اشکان" پسری که هر بار با دیدن چهره آسیب دیده مادر و دندان شکسته او پس از هربار ضرب و شتم در پاسخ به سوال مادر که چه شغلی را انتخاب خواهد کرد؟ انگیزه پیدا می کند که دندانپزشک شود . برای رسیدن به این هدف نیزحاضر می شود مدرسه را رها کند وبرای امرار معاش خانواده اش دائما کار کند. اما با پیگیری های معلم اش و قولی که به معلم خود داده است؛ از ادامه این کار باز مانده و به مدرسه باز می گردد. پایان دوره کودکی اشکان در این محل در همان یازده سالگی پایان می یابد و به اصرار صاحبخانه و همسایگان آنها از محل زندگی خود دور می شوند.

   مرجان دلپسند

   حساب فاطمه گودرزی جدا از سایر بازیگران این فیلم است، وی که در این فیلم به نوعی نقش اصلی را بر عهده دارد، همانند اکثر آثار سابقش به خوبی از عهده نقش خود بر آمده، اما دیگر بازیگران این فیلم به نوعی کمتر از حد انتظار ظاهر شده اند، البته لازم به ذکر است که بازیگر کودک فیلم نیز بازی خوبی از خود به نمایش گذاشته است و توانسته از عهده نقش خود بر بیاید. در کنار همه ضعف های فیلم توانسته بازی قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد، هر چند که ایرادات فراوانی بر این فیلم وارد است.

   چهارفصل

   نظرات فیلم مامان مهشید