بستن
تاریخچه جستجو
    فیلم خون مردگی

   فیلم خون مردگی

   Khoon Mordegi

   مناسب برای بالای 18 سال
   کارگردان: محمد کارت
   49 دقیقه - محصول ایران - 1392 - کیفیت HD

   سایر عوامل فیلم خون مردگی

   loader

   ... مشاهده ی بیشتر

   نقل قول‌ها درباره‌ی فیلم خون مردگی

   «خون مردگی» در مورد ول شدن و فراتر از آن ول کردن است. آدم هایی که به جبر روزگار، به شرایطی رسیده اند که خود را ول کرده اند.; یک “خودفراموشی”. کارگردان در شهر خودش، شیراز، به سراغ محله ای آسیب پذیر از انتهای شهر رفته و از دل تمرکز بر روی زندگی یکی از جوانان آن جا، به طراحی بافت فکری آن محله می پردازد. به تعبیر شیرازیِ خود فیلم: “خَلویی ها”; آدم هایی بی قانون، رهاشده، عجین با خشونت و عصیان. که اتفاق جالب در مورد آن ها، این است که همه در دهه اول ماه محرم، به ترک این منش خود می کنند. ولی با پایان آن دوباره روز از نو…
   ویژگی بزرگ این مستند که در آثار بعدی او نیز می توان به وضوح رد پای آن را حس کرد، ایجاد فضایی صمیمی بین سوژه(اراذل و اوباش) و مخاطب و لحنی بازیگوشانه است. در حقیقت، ما در مقام بیننده، برای یکی از اولین بارها با چنین کاراکترهای واقعی که پیش تر در جراید و فضای مجازی با آن ها آشنا شده بودیم، از فاصله ای بسیار نزدیک روبرو می شویم.
   کارت، این ویژگی آثارش را به شناخت او از آن فضا و تلاش بسیار زیادش در برهه ی پیش تولید برای اعتمادسازی نسبت می دهد. آثار مستند بسیار زیادی در صدا و سیما برای آگاهی مخاطب از رفتارهای ناپسند این گونه اقشار جامعه ساخته شده ولی هیچ کدام به تاثیرگذاری این مستند و آثار مشابه نرسیده اند.

   عصرسینما؛ احسان رویامنش

   نظرات فیلم خون مردگی