بستن
تاریخچه جستجو
    • قسمت سیزدهم: افعال و ویژگی هایشان
     رایگان

     مگه میشه بخوایم زبانی رو یادبگیریم اما با افعال اون زبان آشنا نباشیم؟ تو زبان عربی افعال بطور مستقیم به جنسیت فاعل بستگی داره، پس خوبه که بدونید افعال عربی به دو دست پسرونه و دخترونه تقسیم میشه. عربی و فارسی یه شباهت خاص با هم دارن، اگه گفتید چی؟ احسنت، صرف فعل. حالا یه تفاوت خیلی بزرگ هم دارن! اعراب گذاری. که بخاطر اهمیت بالای اعراب گذاری باید افعال عربی رو با ذره بین بررسی کنیم.***این قسمت درباره مبحث فعل ماضی است.***

     دانلود فصل 2 قسمت 13
    • قسمت چهاردهم: گروه افعال ماضی (1/2)
     رایگان

     یادتونه تو قسمت قبلی گفتیم که فعل به جنسیت فاعل بستگی داره؟!! خوبه بدونید که خوده فاعل به سه دسته ی غائب، مخاطب و متکلم تقسیم میشه، البته با حفظ جنسیت! نباید یادمون بره که مهم ترین بخش جملات عربی، فعل جمله ست. پس میتونیم بگیم فعل، پادشاه جمله محسوب میشه.

     دانلود فصل 2 قسمت 14
    • قسمت پانزدهم: گروه افعال ماضی (2/2)

     در این قسمت فعل متکلم، فعل مخاطب و 14 صیغه ی فعل ماضی را بررسی نموده و در نهایت صرف فعل های عربی رو با فعل فارسی منطبق می کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 15
    • قسمت شانزدهم: افعال منفی

     در این قسمت فعل های ماضی را از متن درس پنجم بیرون می کشیم و یاد می گیریم چه جوری بگیم نه! اینکارو نکردم! بهتره بگیم فعل های ماضی منفی رو بررسی می کنیم. موضوع این قسمت رو می تونیم تو صفحه های 42و 43 کتاب درسی پیدا کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 16
    • قسمت هفدهم: جانشین اسم

     خیلی وقتا برای این که همش اسم یه کسی یا چیزی رو صدا نکنیم به جاش از جانشین اسم یعنی ضمیر استفاده می کنیم. حالا می خوایم دو نوع ضمیر، یک نوع ضمیر متصل و نوع دیگه ضمیر منفصل رو بررسی کنیم. موضوع این قسمت رو می تونیم تو صفحه های 48 و 49 کتاب درسی پیدا کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 17
    • قسمت هجدهم: حِوارٌ فی الْاُسْرَةِ و مرور فعل ماضی منفی

     می دونین یک مکالمه ی ساده رو چطوری باید شروع کنین؟ سوال پرسیدن، یکی از اساسی ترین انواع جملاتیه که ما تو زبان استفاده می کنیم ولی مهم تر از اونا اینه که بتونین جواب منفی بدین. موضوع این قسمت رو می تونیم تو صفحه های 54 و 55 کتاب درسی پیدا کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 18
    • قسمت نوزدهم: داستانی از خارج از کتاب، مرور افعال ماضی

     امروز می خوایم کلا کتاب رو کنار بذاریم و بریم سراغ یه داستان با حال خارج از کتاب و اونو بخونیم و دربارش حرف بزنیم. البته فعل ماضی رو هم در کنارش کار می کنیم. اسم داستانمون «جزیره ی موهای ایستاده» ست.

     دانلود فصل 2 قسمت 19
    • قسمت بیستم: ذکاوة الجدّة

     یه وقتایی یه درس هایی ممکنه کوتاه باشن و دلیلش هم اینه که بقیه ی داستان رو ما تو تخیل خودمون ادامه بدیم و همون کوتاهیه داستان برای تاثیرگذاری کافیه و مفهومش خیلی عمیق تر از چیزیه که فکر می کنیم. درس هشتم عربی ازون درس هاست. موضوع این قسمت رو می تونیم تو صفحه های 60 و 61 کتاب درسی پیدا کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 20
    • قسمت بیست و یکم: متن درس اللأٌسْرةٌ النّاجِحَةُ و تبدیل افعال به یکدیگر

     تو این قسمت متن درس نهم رو یاد می گیریم و درباره این که چطوری افعال رو به همدیگه تبدیل کنیم صحبت می کنیم و تازه یکی از اشتباهاتی که کتاب درسی داره رو هم می گیم! موضوع این قسمت رو می تونیم تو صفحه های 66 و 67 کتاب درسی پیدا کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 21
    • قسمت بیست و دوم: زینَةُ الْباطِنِ و تبدیل افعال به همدیگر

     ماهی گیری یکی از کارهای باحالیه که باید حتما تجربه ش کرد. اما می دونستین ماهی ها هم برای خودشون یه سری اصولی دارن. همین طوری الکی که نیست. تو این قسمت دربارشون می خوایم صحبت کنیم. موضوع این قسمت رو می تونیم تو صفحه های 72 و 73 کتاب درسی پیدا کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 22
    • قسمت بیست و سوم: تمارین درس های 7 تا 10

     ممکنه خیلی هاتون براتون سوال باشه که تمرین ها رو حل نمی کنین؟! باید بگم که ما فقط تمرین های خیلی مهم رو حل می کنیم. حالا این قسمت قراره تمارین مهم درس های هفتم تا دهم رو با هم حل کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 23
    • قسمت بیست و چهارم: الإخلاصُ فی العَمَلِ

     بعضی از داستان ها رو زندگی آدم تاثیر می ذارن. یه جوری که اصلا تاریخ زندگی آدم به قبل اون و بعدش تقسیم می شه و تو این قسمت ما به یکی از داستان های عجیب و تاثیر گذار می پردازیم. موضوع این قسمت رو می تونیم تو صفحه های 78 تا 80 کتاب درسی پیدا کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 24
    • قسمت بیست و پنجم: الْأیّامُ وَ الْفُصولُ وَ الْألوانُ

     روز ها یکی از پس از دیگری می گذرند و هفته ها به دنبال روزها فصل ها را به دوش می کشند. هر فصل یک رنگ تازه به روز ها می زند. تو این قسمت می خوایم درباره ی روزهای هفته و فصل ها و رنگ ها صحبت کنیم به عنوان آخرین درس کتاب عربی هفتم. موضوع این قسمت رو می تونیم تو صفحه 82 تا 85 کتاب درسی پیدا کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 25
    • قسمت بیست و ششم: مراجعة دروس الماضیة

     مطالب عربی از اون دسته بحث هایی هستن که اگه مرور نشن از یادمون می رن، اما اگه اون هارو چندبار مرور کنیم به خوبی یادمون می مونن و هیچ جوره از ذهنمون پاک نمی شن، برای همین تو این قسمت می خوایم مطالب و قواعد مهم کتابمون رو خیلی سریع مرور کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 26
    • قسمت بیست و هفتم: ألنِّهایَة (درس آخر)

     تو قسمت آخر به حل چند تا تمرین درباره ی همه ی اون چیزی که امسال یاد گرفتیم می پردازیم و متن درس یازدهم رو یه مرور سریع می کنیم.

     دانلود فصل 2 قسمت 27